1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy, wyniki patomorfologiczne
magda 1985

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8680

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-05-09, 20:58   Temat: Rak piersi przewodowy, wyniki patomorfologiczne
serdecznie dziękuje za wyjaśnienie wyniku :)dopiero zaczynamy walke z tym paskudnym raczyskiem dlatego nie wszystko jest jeszcze dla mnie zrozumiałe:( lekarz nic nie mowił o tabletkach tylko o chemii(silniejszej od czerwonej bo ta nie zadziałała)i o radioterapii.jutro jedziemy z mama do lekarza to mam nadzieje ze sie wszystko wyjaśni.pozdrawiam
  Temat: Rak piersi przewodowy, wyniki patomorfologiczne
magda 1985

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8680

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-05-08, 21:16   Temat: Rak piersi przewodowy, wyniki patomorfologiczne
zosia bluszcz bardzo dziękuje Ci za informacje,tzn jednym słowem ujmujac nie wyglada to dobrze tak??czy jest jakas szansa na wyleczenie? sprawdziłam jeszcze raz na wyniku ten NPI i rzeczywiscie wychodzi na to ze sie pomylił (tzn wolałabym zeby tak było)a nie rozumiem jeszcze jednej kwestii co oznacza ta 3 przy Zaatakowane wezly chlonne L (Lymph node involvment) = (niestety) 3 ??Estrogen, Progesteron i HER2 mam tylko z biopsji gruboigłowej na na wyniku histpat nic takiego nie ma.
oznaczenie receptorów
ER(3+) 100%
PgR(2+) 40%
HER-2 (0+) ujemny
  Temat: Rak piersi przewodowy, wyniki patomorfologiczne
magda 1985

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8680

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-05-08, 11:51   Temat: Rak piersi przewodowy, wyniki patomorfologiczne
witam!!

bardzo prosze o pomoc w rozszyfrowaniu wyników badania patomorfologicznego!!

pełne rozpoznanie patomorfologiczne:
carcinoma ductale G-2 wg Elstona -Ellisa infiltrans mammae ( E - caherin/+/).
Maksymalny wymiar guza 17mm.
Nie stwierdza sie inwazji naczyniowej.
Nottingham Prognostic index = 0,2x17mm +3+2=8,4.
Odpowiedz guza na chemioterapie - czesciowa (włóknienie).
Utkanie raka stanowi ok 50% badanego guza ypT1cN3.
Tkanaka spoza guza.
pełne rozpoznanie patomorfologiczne:
w obrebie kwadratu dolnego wewnętrznego cech hyperplasia intraductalis typica.
w obrębie kwadratu dolnego zewnętrznego ognisko raka naciekajacego.
Brodawka sutkowa
pełne rozpoznanie patomorfologiczne:
bez nacieku raka.
węzły chlonne dołu pachowego lewego.
pełne rozpoznanie patomorfologiczne:
Wypreparowano 15 węzłów chłonnych, w 12 z nich stwierdza sie przerzuty raka (12/15).
Przerzuty o maksymalnym wymiarze 9 mm.
Stwierdza sie naciekanie tkanki tłuszczowej okołowęzłowej.
Węzły chłonne szczytu pachy
pełne rozpoznanie patomorfologiczne:
Wypreparowano 1 węzeł chłonny bez przerzutu raka (0/1)
Węzły chłonne okolicy pęczka piersiowo-grzbietowego
opis makroskopowy:
fragment tkanki tłuszczowej o wym 30x10x5 mm
pełne rozpoznanie patomorfologiczne:
Wypreparowano 1 węzeł chłonny bez przerzutu raka (0/1)

czy mozna miec jeszcze nadzieje na wyleczenie??
dodam ze mama brała chemie przedoperacyjna 3 cykle (chemia czerwona) teraz czeka kolejna chemie a potem radioterapie.
czy mozemy zrobic jeszcze jakies dodatkowe badania??
  Temat: Rak piersi przewodowy innwazyjny
magda 1985

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 22729

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-05-06, 20:01   Temat: Rak piersi przewodowy innwazyjny
witam!!bardzo prosze o pomoc w rozszyfrowaniu wyników badania patomorfologicznego!!

pełne rozpoznanie patomorfologiczne: carcinoma ductale G-2 wg Elstona -Ellisa infiltrans mammae ( E - caherin/+/). Maksymalny wymiar guza 17mm.Nie stwierdza sie inwazji naczyniowej.Nottingham Prognostic index = 0,2x17mm +3+2=8,4.Odpowiedz guza na chemioterapie-czesciowa (włóknienie).Utkanie raka stanowi ok 50% badanego guza ypT1cN3.
Tkanaka spoza guza.
pełne rozpoznanie patomorfologiczne:
w obrebie kwadratu dolnego wewnętrznego cech hyperplasia intraductalis typica.
w obrębie kwadratu dolnego zewnętrznego ognisko raka naciekajacego.
Brodawka sutkowa
pełne rozpoznanie patomorfologiczne:
bez nacieku raka.
węzły chlonne dołu pachowego lewego.
pełne rozpoznanie patomorfologiczne:Wypreparowano 15 węzłów chłonnych, w 12 z nich stwierdza sie przerzuty raka (12/15).Przerzuty o maksymalnym wymiarze 9 mm.Stwierdza sie naciekanie tkanki tłuszczowej okołowęzłowej.
Węzły chłonne szczytu pachy
pełne rozpoznanie patomorfologiczne:Wypreparowano 1 węzeł chłonny bez przerzutu raka (0/1)
Węzły chłonne okolicy pęczka piersiowo-grzbietowego
opis makroskopowy: fragment tkanki tłuszczowej o wym 30x10x5 mm
pełne rozpoznanie patomorfologiczne:Wypreparowano 1 węzeł chłonny bez przerzutu raka (0/1)
czy mozna miec jeszcze nadzieje na wyleczenie??mama własnie czeka na chemie a potem radioterapie.czy mozemy zrobic jeszcze jakies dodatkowe badania??
  Temat: Rak piersi przewodowy innwazyjny
magda 1985

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 22729

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-02-24, 12:00   Temat: Rak piersi przewodowy innwazyjny
dziękuje bardzo za inf., pozdrawiam
  Temat: Rak piersi przewodowy innwazyjny
magda 1985

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 22729

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-02-22, 13:14   Temat: Rak piersi przewodowy innwazyjny
witam!! mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wyniku biopsji mojej mamy co oznacza skrót: T2N x MO wcześniej tego nie zauważyłam, a ostatnio lekarz powiedział ze względu na ten wynik po operacji będzie prawdopodobnie radioterapia...dodam ze mama własnie czeka na operacje( wzięła 3 serie chemii i wiecej na razie nie dostanie bo bardzo jej spadaja leukocyty)
  Temat: Rak piersi przewodowy innwazyjny
magda 1985

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 22729

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-10-29, 11:12   Temat: Rak piersi przewodowy innwazyjny
witam:)chciałam zpytać czy może mi ktoś polecić dobrych specjalistów od raka piersi??Będę bardzo wdzięczna.mama leczy sie obecnie w ŚCO w Kielcach.lekarz zdecydował sie na chemie przedoperacyjna czy to dobry znak??rozmowny nie był powiedział tylko tyle ze może guz będzie się zmniejszał pod wpływem chemioterapii.
  Temat: Rak piersi przewodowy innwazyjny
magda 1985

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 22729

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-10-24, 17:11   Temat: Rak piersi przewodowy innwazyjny
bardzo dziękuje za odpowiedzi. mama miała robione usg węzłow wyszło ze ma małą zmianę lekarz skierował ja na biopsje cienkoigłowa węzłow, wynik był dobry tzn nie stwierdzono kom rakowych z tym że zdaje sobie z tego sprawe ze biopsja cienkoigłowa nie jest miarodajna pewnie wszystko sie okaże po operacji.ja jestem przerażono i mama też ale bedziemy walczyc!!!Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi przewodowy innwazyjny
magda 1985

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 22729

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-10-24, 16:03   Temat: Rak piersi przewodowy innwazyjny
Moja mamusia ma 52 lata i takie wyniki biopsji:(
cztery walcowate fragmenty tkankowe od 12 do 14 mm.
Pełne rozpoznanie patomorfologiczne:
Carcinoma ductale (E-cadherin /+/) invasivum mammae (B5)
oznaczenie receptorów
ER(3+) 100%
PgR(2+) 40%
HER-2 (0+) ujemny
jakie są szanse na wyleczenie??
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group